"Üniversiteler İyi Uygulamalar Çalıştayı" Harran Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

Harran Üniversitesi ve Üniversite Yöneticileri Derneği işbirliği ile düzenlenen Genel Sekreter ve Yardımcıları için Üniversiteler Arası İyi Uygulamalar...

Harran Üniversitesi ve Üniversite Yöneticileri Derneği işbirliği ile düzenlenen Genel Sekreter ve Yardımcıları için Üniversiteler Arası İyi Uygulamalar Çalıştayı yapıldı.
Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde bulunan Mühendislik Fakültesi amfisinde gerçekleştirilen çalıştaya, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, ÜNYÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Gümüş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Aslan, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, Doğu ve Güneydoğu’da yer alan 23 üniversitenin genel sekreterleri, dekanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

"ŞANLIURFA MÜBAREK BİR ŞEHİRDİR"
Programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa’nın mübarek bir şehir olduğunu söyleyerek, “Sizleri peygamberler şehrinde, Şanlıurfa’da misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz. İnşallah Şanlıurfamızı radyodan, televizyondan değil de, gerçekte ne denli mübarek bir şehir olduğunu, misafirperver ve sıcakkanlı insanlarıyla ne kadar güzel bir şehir olduğunu kendiniz göreceksiniz. Kendi memleketinize döndüğünüzde bizim elçilerimiz olmanızı diliyorum” dedi.
Burada toplanma amaçlarının, kurumsallığı toplum olarak benimsemek ve hayatlarına yerleştirmek için olduğunu söyleyen Prof. Dr. Taşaltın, “Bizim ruhumuzda fedakarlık var, fakat kurumsallıkta üzerimize düşeni yapmıyoruz. Bir işi hakkıyla ve güzel bir şekilde yaparsak o iş üstüme kalır mantığıyla hareket etmemeliyiz. Evinde fedakar olan, sofrasını gönlünü her türlü misafire açan fedakar insanlarımız aynı fedakarlığı çalıştığı devlet kurumunda da yapmalı. Çok çalışacağız. İş üzerimize kalır mantığıyla hareket etmeden kurumsal yapıya uyarak fedakarca çalışacağız. Bu amaçlarla yapılan bu çalıştayın hepimize yararlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

"BİZLERE ÇOK ÖNEMLİ FAYDALAR SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM"
Çalıştayın öneminden bahseden ÜNYÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Gümüş ise, “Yapmış olduğumuz çalıştay, tüm katılımcılarımıza ve bizlere çok önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. Biz üniversite mensupları, ülkemiz ve insanlığın gelişimi için çok önemli bir mesleği icra ediyoruz. Üniversite Yöneticileri Derneği ve Harran Üniversitesi olarak düzenlemiş olduğumuz ’Üniversiteler Arası İyi Uygulamalar’ çalıştayını siz değerli genel sekreterlerimiz için iyi bir bilgi alışverişi, tecrübe paylaşımı platformu ve üniversitelerimiz arasında iletişimi geliştirme ortamını oluşturacağını temenni ederim. Bu çalıştayda emeği geçen ve ev sahipliğini yapan Harran Üniversitesi Rektörümüze teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

"GÜÇLÜ BİR ÜNİVERSİTE, GÜÇLÜ BİR İDARİ YAPIYA BAĞLIDIR"
Programın ev sahibi konumunda olan Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Abdul Halim Dündar ise yaptığı konuşmada, “Harran Üniversitesi olarak böyle bir çalıştayı düzenlemenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu çalıştayın burada yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gelişen ve birbirine entegre olan dünyamızda, üniversiteleri de birbirinden ayrı düşünmek mümkün değildir. Üniversitelerin birbiriyle ilişkilerini güçlendirmeleri, üniversitelerin gelişimine ciddi manada katkılar sunacaktır. Genel sekreterler üniversitelerde önemli idari unsurdur. Rektörlerin akademik ve idari personel başarısındaki etkenlerden biri genel sekreterlerin bilgi birikimi, donanımı ve tecrübesidir. Üniversitelerin idari personel kalitesini ve verimliliğini arttırmak, huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak biz genel sekreterlerin görevidir. Güçlü bir üniversite, güçlü bir idari yapıya bağlıdır. Sizleri peygamberler şehri Şanlıurfa’da, Hz. İbrahim’in misafirperverliği ile ağırlamayı ümit ediyorum” diye konuştu.
23 üniversiteden davetlinin katıldığı çalıştayda iki gün boyunca çeşitli konularda sunumlar yapıldı. Çalıştay, genel değerlendirme toplantısıyla son buldu.

Üniversitelere Özel Mevzuat Bilgilendirme Seminerimiz Afyonkarahisar'da Gerçekleştirildi